Radost, většina z nás ji vnímá jako základní emoci člověka. Emoci, která má protiklad ve smutku.

 

Pojďme se, ale v tomto článku zaměřit na radost nikoli jako na emoční radost, ke které potřebujeme vnější činitele (činnosti, věci, lidi), ale jako na Radost z Bytí.

Jediné štěstí je právě Radost ze samotného Bytí (života, vše okolo mě) . Je to Radost, která nás přesahuje a námi prostupuje. Trvalé štěstí ani radost nám nemůže přinést žádná věc, situace ani člověk.

Radost je všudypřítomná, stačí se pro ni rozhodnout. Jde o vaši volbu, vaše rozhodnutí, jak budete život prožívat. Zvolte si Radost a uvidíte. „Volím si radost z Bytí.“

Často nahlížíme na radost pouze jako na emoci, která je podmíněna něčím z venku. Takováto radost, ale nikdy nemůže mít trvalý charakter. „Budu se radovat jen když….“ – pojedu na dovolenou, půjdu na koncert, změním práci, najdu si nového partnera.

Není vždy snadné prožívat stav radosti v každém okamžiku, ale pokud pocítíme Radost ze samotného Bytí, jedině tak vkročíme na cestu šťastného života. Pak vše, co děláme, přijímáme s lehkostí, jednoduchostí a přirozeností. A radost, která námi poté prostupuje, není odvislá na ničem ani nikom zvenčí, ani na stavu budoucím („budu šťastný až…“).

Přijmout Radost z Bytí, neznamená být neustále pozitivně naladěný. Radost nemusí být extatická, bouřlivá, hlasitá, plná smíchu. Radost můžeme navnímat jako vnitřní klid, hřejivý pocit na srdci. Opět každý jsme originální, jedinečný, autentický, a to jak v prožívání emoční radosti, tak Radosti z Bytí.

 

Dovolte si chytit radost za ruku a jako malé dítě zkoumejte, obdivujte, poznávejte, a nechte se vtáhnout do dějů PŘÍTOMNOSTI a s dychtivým pocitem prožívejte okamžiky svého života. Tak snadné to je. Je na každém z nás, zda si zvolíme radost z Bytí, která tu je všudypřítomná, každý máme tu volbu, rozhodnout se, dovolit si to. „Rozhoduji se pro život v radosti.“

 

Radost si nemusíme ničím zasloužit. Je tu pro každého z nás.

 

Přeji Vám ať si zvolíte cestu Radosti z Bytí a prožíváte tak šťastný život. Radost posiluje zdraví, vitalitu, proudění energie ve vašem těle a samouzdravovací schopnosti. Tělové svíce a jejich aplikace vás podpoří na této cestě, pomohou vám uvolnit potlačování radosti, stavy deprese, smutku, žalu, stresu, i bolesti tělesné a psychické.