V tomto článku bych se s Vámi chtěl podělit o velmi zajímavý příběh.

V mé praxi se mi stává, že přijde klient uzdravit téma, se kterým si neví rady a chce pomoci. Jsou klienti, kteří přijdou, a následně o nich už neslyším. Za svou osmiletou praxi se mi to stalo dost často. Velice mě naplňuje, když vidím výsledky své práce. To znamená, když přijde klient, řešíme téma, které potřebuje pomoci zpracovat, a za čas slyším o pozitivních změnách v jeho osobním životě. Tyto reálné výsledky mě velmi těší. Vyřešíme téma a klient je v životě spokojený. Nechci, aby to vyznělo, že se chlubím. Mým záměrem je inspirovat, že změna je možná a jediné na kom záleží, jste Vy (já – každý sám za sebe).

Před časem jsem měl seminář o tělových svících. Přišlo mnoho účastníků a jedním z nich byla paní Jarka. Chvíli před začátkem jsme se dali do řeči. Měl jsem vnitřní pocit, jako bych tu paní znal. Stále jsem nad tím přemýšlel. Říkal jsem si, že to není možné, odkud ji jenom znám???

O přestávce mi to nedalo. Přišel jsem k ní a ptám se: „Jarko, nemohu se zbavit pocitu, že se známe, můžete mi s tím pomoci“? Ona, že samozřejmě. „Byla jsem u Vás jednou na kurzu zpívání do čaker (harmonizaci čaker) a na individuální terapii“.

Omluvil jsem se jí, že jsem nebyl schopen ji zařadit. Ptal jsem se, jak se cítila po terapii. Jarka říkala: „Jako bych se znovu narodila“. Řešili téma „miminko“, o které se snažili s manželem již několik let a ono to prostě nešlo. „Dostala jsem na Vás doporučení, tak jsem přišla.“

 

Jak to dopadlo?

Za tři měsíce po terapii se jí podařilo otěhotnět. Dnes má dvouletou dceru.

„Musím přiznat, že mi to otevřelo obzory a vidím, jak je důležité vyhledat pomoc, když si člověk neví rady. Není to o tom přemýšlet si nad tím. Není to ani o tom chodit po kamarádkách a dívat se, jak mají rodinu a my nic. Ani o tom chodit k cizím lidem a říkat jim o svém trápení, oni to nechápou. Teď už vím, že je důležité řešit věci tam, kde se „rozbily“.“

Cesty existují a my se je musíme naučit vidět a být jim otevření.

Jde o to, abychom nehledali důvody, proč to nejde, ale hledali důvody, proč a jak to má jít.