Angína je zánětlivé onemocnění, velmi často ji vyvolá virus a pak přijde na řadu bakterie Streptococcus pyogenes. U malých dětí, hlavně školou povinných je velice běžná a v prostředí spolužáků se šíří až neuvěřitelnou rychlostí.  Pravdou ale zůstává, že hlavní příčinou je oslabený imunitní systém. A jak všichni víme – imunitní systém začíná ve střevě.

Není tedy vůbec na škodu, ohlídat stav imunitního systému našeho drobečka. Nejjednodušší prevencí je správná strava, neobsahující  rychlé cukry. Velmi dobře nám může napomoci pravidelné aplikování svící. Stačí nám velikost S nebo M při periodickém opakování ob týden až 14 dní. Na základě diagnostiky (kterou vysvětluji zde: https://michaljezek.cz/portfolio-items/svice/) můžete předejít závažným onemocněním. Nakonec budete stateční hrdinové co odolají všem chřipkovým epidemiím ve škole :-)

I když vaše dítě onemocnění, stále je ještě šance zvládnout nemoc přírodní cestou a bez antibiotik. Při prvních bolestech pomůže konzumace zázvoru, česneku nebo cibule. Všechny tyto potraviny se vyznačují „nálepkou“ přírodní antibiotikum.  Vhod přijde i odvar z vrbové kúry, který působí jako přírodní acylpyrin – má stejné účinky a i podobné  kontraindikace. Dokáže skvěle ulevit od bolestí. Z vlastní zkušenosti doporučuji zvýšit přísun vitaminu C a to až na 1000mg.

Onemocnění přichází, pokud dojde v těle k narušení rovnováhy, ať už po psychické nebo fyzické stránce. Dejte tak možnost tělíčku odpočinout.  Sám to moc dobře znám z dětských let: „To vás bolí i koukat“.  :-)

Další rada, na kterou mnoho rodičů zapomíná je rozproudění lymfy. V případě, že nefunguje správně, přichází veškerá pomoc „vniveč“.  Jednoduše ji lze rozproudit například použitím svíce na akupunkturní bod na noze. Jedná se o místo vnější strany palců, konkrétně v místě druhého kloubu. Viz. Obrázek.

V případě, že Vám lékař po opakovaných nemocech navrhl odstranění mandlí, velmi to zvažte. Zničíte tak hlavní varovnou kontrolku. Mandle jsou navíc producentem  protilátek a tak často dochází k ještě většímu oslabení imunitního systému.

Přeji Vám i Vašem dětem pevné zdraví.