Inspirací pro tento článek je aktuální situace u nás doma, v České republice. Nepropadejte však panice, jsem velmi dobře obeznámem s důležitostí a též prevencí pro mě samotného, pro mou rodinu, přátele, avšak i pro všechny z Vás. Nehodlám odsuzovat ani kázat, co byste měli dělat, jaká opatření následovat. Přiznejme si však, že ne každý z nás dodržuje základní pravidela, která podporují a přispívají k našemu imunitnímu systému každý den. Například každodenní dávka vitamínů a minerálů.
Ukaži vám pár vodítek, jak posílit imunitní systém, budovat ho krůček po krůčku a být tak více odolní proti jakýmkoli nečistotám uvnitř, ale i zvenčí.
1. Vitamíny a minerály jsou základ. V dnešní době najdeme v každém supermarketu či lékárně šumivé tabletky nebo balení jednotlivých druhů vitamínů a minerálů. Na obalu dokonce můžeme najít i body, v jakých případech je jejich užívání vhodné. Toto je minimum, co pro sebe můžete udělat.
Pokud uvažujete o něčem více odborném a profesionalním, máme spoustu firem, které se specializují na obchod s vitamíny a minerály, obecně na zdravý životní styl. Mrkněte na internet, jsem si jistý, že najdete spoustu možností.
Pro tuto druhou možnost můžeme také využít výrobky prodávané v lékárnách.
2. Pokračujeme s vitamíny a minerály. Když mluvíme o vitamínech a minerálech, musíme do této kategorie také zahrnout čerstvé ovoce a zeleninu. Ovoce a zeleninu bychom měli konzumovat každý den, minimum je jeden kousek ovoce napřiklad jablko, banán, pomeranč anebo hrníček či misku jahod, borůvek. Ohledně zeleniny, tu bychom měli mít na talíři minimálně dvakrát za den. Je na vás kdy, s obědem, večeří nebo třeba k snídani, kdy si připravujeme vaječnou omeletu nebo toust. Nezapomínejte propláchnout všechno ovoce i zeleninu pod vlažnou tekoucí vodou. Také pamatujte na to, že čerstvá zelenina a ovoce obsahuje mnohem více vitamínů a minerálů než když si napřiklad připravíme smažený květák. Je dobré všechnu zeleninu, ne čerstvou, připravovat na páře, nikoli pokládat a vařit ve vodě.
3. Sportujte. A to jakkoli. Počitá se fitko, domácí cvičení, každodenní procházky v přírodě, jízda na kole, kolečkových bruslích. Jde o to, aby vaše tělo bylo v pohybu. Dokázalo pracovat se zátěží a rychle regenerovat. Při jakékoli fyzické aktivitě zatěžujeme srdce a cévní systém a jak dobře víme, dokážeme toto všechno budovat krok za krokem. Budeme se citít mnohem lépe jak fyzicky, tak i po duchovní stránce. Naše tělo bude pracovat snadněji a nebude vylekané z jakéhokoli sebemenšího zatížení.
4. Osobní hygiena. Mytí rukou je na prvním místě, vždy! Ti, co napřiklad pracují s potravinami, lidmi, musí dodržovat zvýšená opatření pro ochranu sebe samotného, tak i ostatních v jeho okolí. Ruce bychom si měli mít pod horkou vodou s mýdlem minimálně 20 vteřin. Vhodné jsou papírové utěrky na místo jednoho společného ručníku. Také antibakteriální gely jsou skvělými pomocníky.
A co dělat, když onemocníme?
Hlavně nepropadat panice a začít se základním. Být sám na pokoji, omezit kontakt s ostatními, kteří s námi sdíleji bydlení. Hodně spát, měřit si pravidelně teplotu, pít velké množství tekutin. Pokud příznaky nepolevují a je nám hůře , pak je správné navštívit lékaře.
Přeji pevné zdraví každému a především klidnou mysl, neboť stres nám rozhodně neprospívá.
Napsat komentář