Jak název napovídá, je fantomova bolest přisuzována něčemu „neviditelnému“ skoro až „nadpřirozenému“ našemu světu. Většinou jde o fantomovu bolest např. amputované končetiny. Nejen, že člověk cítí bolest původní končetiny na nervovém zakončení pahýlu, dokonce dokáže cítit tlak, šimrání, pulzaci krve na místě, kde již žádná končetina není.

Zcela logicky se dá vysvětlit, že nervová zakončení určitým způsobem srostou na konci amputace a tak je možné, že člověk cítí určitou bolest na tomto konci. To ano. Hůře uchopitelné je však to, jak dokáže cítit část nohy nebo ruky, kterou již nemá. Opět se nám zde promítá svět medicíny vs. naše mysl. A protože je mysl obrovská banka dat, dokáže vnímat i jinými receptory, než na které jsme ve světě kolem nás zvyklí.

Trochu odbočím a ukáži Vám cestu našeho mozku na jiné sféře než bolesti. Jistý pan Mark Komissarov pracuje s lidmi a převážně s dětmi a učí je vidět bez očí. Neuvěřitelné že? Před mnoha lety jsme si mysleli, že země je placatá. A hle, ona je kulatá. Nyní si myslíme, že k vidění potřebujeme oči. Mark Vás přesvědčí, že tomu tak není. Barvy, tvary a vše co vidíme jsme schopni vidět prostě jen tak. Pokud se nebudeme upínat na fakt, že k vidění potřebujeme určitý orgán, bude se nám na tento nový směr „dívat“ zcela jinak. Je to jako s kalkulačkou. Pokud ji nastavíme tak, že jedna a jedna jsou dvě, bude vždy počítat na základě tohoto údaje. A tento údaj je v našem světě považován za správný. Pokud ji naprogramujeme tak, že jedna a jedna jsou tři, bude vždy počítat s tímto údajem jako se správným přesto, že pro nás je tento údaj na planetě Zemi neplatný.

 

A tak se vás ptám, opravdu si myslíte, že Fantomova bolest je chyba nervového systému? Nebo jde jen o stav, kdy náš mozek stále kalkuluje na základě nastaveného programu? Odpověď nechám na vás.

 

Ať je to tak či onak, dle mého názoru není řešením problému analgetikum, psychofarmaka a jiné drogy. Pomohou od bolesti – otupí vaši mysl. Uvnitř této schránky jste ale pořád vy. Zdrogovaní, kalkulující s chybnými údaji. Nejhůře se žije pokud s něčím nesouhlasíte. A s amputací souhlasí málokdo.

Proto nejdříve osvoboďte svoji duši, rehabilitujte svoji mysl a následně budete schopni pomoci svému tělu.