Kdy vznikly svíce? Komu za ně vděčíme?

Odkud se svíce vzaly? Není to žádný nový vynález. I svíce mají svou historii, a to tisíciletou.

Asi si teď říkáte: „ To aplikuji na své tělo v dnešní době stejnou věc, co v dávnověku?“ Dnes je technika svící samozřejmě kvalitnější, do dnešní podoby měly starodávné svíce daleko. Jsou vyráběny z jiných materiálů, ale princip je stejný.

Naši předci tušili, že pokud je člověk nemocný, je to důsledek nedostatečné životní energie. Věřili, že skrze svíci se z nás odstraní jakýsi zlý duch a energie se v nás probudí.

Na otázku, kdy se svíce začaly využívat, jsme si již odpověděli. Komu vděčíme v dávnověku za jejich vznik? Existuje více názorů, kde se svíce poprvé objevila. Byli to staří Keltové, Slovani, Indiáni nebo šamani, kdo s touto technikou vytahování si zánětů a nečistot z těla pomocí svící přišli.

 

pozustatek krále

I staří Májové o sebe velice pečovali a měli spoustu rituálů, mezi které patřily právě i ušní svíčky. Na obrázku vidíme pozůstatky velkého krále, které dokazují použití svící už v dávnověku.

Proč a jak vznikly svíce?

Co byste dělali, kdyby neexistovali žádní doktoři a vaše zdravotní problémy byly jen ve vašich rukou? Žádné nemocnice, sestřičky, léky, injekce, antibiotika, teploměry.

Přesně tak na tom kdysi byli právě naši předci, lékařská péče byla nedostupná. A tak jim nezbývalo nic jiného, než si poradit sami a vymyslet nějaké pomůcky, metody, přírodní léky. O pomoc žádali matku přírodu.

MP

Před Indiány, Slovany a Kelty se používaly duté trubičky z kůry stromů (břízy), duté stonky různých rostlin či hliněné trubky. O něco později se přišlo s nápadem kukuřičných listů a novinového papíru. Posléze se objevil způsob ponoření této trubičky do vosku či smůly a hoření trvalo déle. Ucho bylo považováno za vstupní orgán. Nachází se zde aktivní body všech tělesných orgánů. Ucho má tedy tu moc, že ovlivňuje energii našeho těla. Jak na to naši předci přišli?

Z čeho se svíce vyrábí?

Svíce mnou ručně vyrobené jsou 100% PŘÍRODNÍ. Na tom si zakládám, je to mé know-how. V předešlé kapitole jsem uvedl, z jakých materiálů se svíce vyráběly dříve a jak je to dnes?

V dnešní době patří k základnímu materiálu plátýnko, včelí vosk a přidávám kurkumu s protizánětlivými účinky.

Pojďme si o včelím vosku něco povědět. Jak už z názvu plyne, vzniká v těle některých druhů včel. Barva je podobná pláži, jak vidíme na obrázku, běložlutá. Vosk dobře izoluje teplo, elektřinu a odpuzuje vodu. Jeho náhražkou je parafín, který však není ohebný tak jako pravý včelí vosk.

 

vs

Voní vám více levandule, eukalyptus či rozmarýn? Tyto vonné oleje aplikuji a mám s nimi dobré zkušenosti, co se týče oblíbenosti u klientů. Nejpoužívanější jsou zejména pro své účinky. Eukalyptus rozproudí myšlenky, rozmarýn v nás rozproudí energii a levandule zklidní tělo a duši.

bylinky

 

Na následujícím obrázku vidíme velikostně rozlišené svíce, které jsou u mě k dostání.

historie-svice-terapie-rady-recepty-michal-jezek

Princip působení

Léčba pomocí svící pramení z historie, avšak to, že se zachovala až dodnes, má své důvody. Za vším můžeme najít komínový efekt vznikající při hoření. Když má člověk zdravotní potíže, má v těle zablokovanou energii. Právě svíce svým hořením v našem těle energii rozproudí, zbaví nás nečistoty a uvolní naše tělo, svalové napětí. Tím, že svíci máme přiloženou a mírně tlačíme na kůži, vzniká podtlak. Proto je důležité, aby svíce co nejlépe doléhala na naši pokožku.  Uvolní se samoléčebná energie těla a potíže se z podkoží vtahují do svíce.

Na obrázku níže můžeme vidět, jak hnisavé usazeniny stoupají svící nahoru. Kouř prochází do našeho těla a jde zpátky, principem je tedy cirkulace.  S nečistotami, jako jsou záněty, myomy, otoky či cysty, se můžeme rozloučit.

kominovy efekt

Závěr

Dnešní doba nás láká pořád k novým přechemizovaným vymoženostem, které nás „zaručeně“ zbaví potíží. Jsem toho názoru, že bychom neměli zavrhovat znalosti a zkušenosti předků. Moudrý člověk se k osvědčeným metodám navrátí.

Lidem stačila dříve moudrost, zkušenost a fungující rady, které si předávali z generace na generaci. A používání svící se přes tisíciletou tradici dochovalo až do dnešní doby. Není to důkaz nad důkazy, proč svíci také vyzkoušet?