Období zimy je tu a s ní i naše oblíbená rýma, kašel, otravné škrábání v krku, nechuť k jídlu, únava po celém těle. Jedním slovem bychom tyto neduhy mohli nazvat nachlazením. Nebo chcete-li chřipku či angínu, nemám s tím vůbec žádný problém. Nachlazení, chřipka nebo angína – u všech tří pravděpodobně vyhledáme lékárnu nebo supermarket, kde se budeme zběsile snažit najít nějaký „urychlovač uzdravení“, „nejsilnější potlačitel“, cokoliv za výsledkem bleskového uzdravení a honem rychle šup zpátky do běžné denní rutiny. Avšak někteří z nás na tom budou hůře, „jednoduchá léčiva“ nebudou zabírat, ani teplý čaj s citronem a medem, vdechování páry ze slané vody a spousta dalších rad od našich tolik milovaných babiček a prababiček. Chápejte mě správně prosím, já tu neříkám, že to či ono je špatné, nefunguje a mělo by se stáhnout z nákupních regálů. Nevysmívám se radám babiček, které jsou tolik soucitné, když je v jejich okolí někdo nemocný nebo mu prostě jen „není dobře“. Chci vyzdvihnout to, co funguje mně samotnému a je pro tělo nejvíce přirozené, co přivítá s otevřenou náručí. A další možnost, tedy kontrola u lékaře, který nám napíše antibiotika minimálně na 1 týden, není to „zlaté ořechové“.

Pojďme společně zkusit rozlousknout tento oříšek. Nejdůležitější je naslouchat svému tělu, pozorovat sebe samotné a případné změny. Pokud k takové změně dojde, zastavte se a sami pro sebe si zrekapitulujte, co se za poslední dny událo, čemu jste museli čelit, co jste řešili, které věci vám byly příjemné a které vás pěkně vytočily nebo rozesmutnily. Našli jste? Super!

Tato chvíle je tou onou zásadní chvilkou, kdy váš organismus měl většinovou pozornost na problému, který jste řešili, a tedy se plně nevěnoval imunitnímu systému. Úroveň imunitního systému klesla dolů, to mělo za následek změnu na fyzické úrovni plus vaše emoce při řešení problému.

Už se stalo to, co se stalo. Minulost neovlivníme, avšak přináší nám hodnotné zkušenosti, jak zareagovat či jednat příště. Zda se nám daná metoda osvědčila nebo ne a je potřeba najít jiný způsob řešení, při kterém se my samy budeme cítit dobře, a bude to přesně to, co si přejeme. Mohli bychom to jedním výstižným slůvkem nazvat jako PONAUČENÍ, avšak nezapomínejme na to, že nic není stejné, všechno se mění, a i když se na první pohled může zdát něco naprosto stejné nebo minimálně podobné jako co už bylo, co se nám už stalo…Pamatujte, NENÍ! Přistupujte ke všem situacím nově, jako kdyby se vám staly poprvé, a vy jste předtím nezažili nic stejného. Možná podobného, ale uvědomte si prosím, že všechno je jiné, je to nová časová jednotka.

Na naše výše zmíněné nachlazení, pánové prominou, nesnesitelnou „rýmičku“ můžeme též použít tělové svíce. Pro více informací mrkněte na www.teloveausnisvice.cz . Nezapomínejte při jejich používání být ostražití a opravdu se soustředit pouze na činnost se svíčkou.

A co by nám mohlo ještě pomoci?

Pravidelná a potřebná denní dávka vitamínů a minerálů, hodně spánku (při nachlazení a nemoci více než spíme obvykle), pít velké množství tekutin (alespoň 3l, které se budou skládat převážně z čisté filtrované vody), dělat v životě jen to, co vás baví a být s lidmi, kteří váš život naplňují a obohacují, ne vám ho ztěžují, čas jen pro vás samotné. Dokud budete doma v posteli, tak si můžete například pustit váš oblíbený film nebo přečíst novou knížku, jejíž přečtení jste doposud odkládali. No a až budete zdraví jako rybka, plni energie pro nové činy a v hlavě budete mít mnoho nápadů…zajděte do kina, čtěte knihy, běžte se proběhnout do přírody, vezměte psa na dlouhou procházku, dělejte prostě cokoliv, co vám vykouzlí úsměv na tváři :-) )