Vánoce jsou za námi a nový rok 2020 před námi. Každý den nám nabízí nové možnosti, příležitosti. Záleží jen na nás, jak se ke každému novému dni postavíme a zda to bude náš nejlepší den nebo ten, na který budeme chtít honem rychle zapomenout, nejlépe moci použít tlačítko „delete“ (odstranit).

Štědrý den, následně dva vánoční svátky, dny mezi svátky, Silvestr…všechny tyto dny byly plné našich oblíbených českých lahůdek. Štědrovečerní večeře, cukroví, vánočka, obložené chlebíčky a další po našich mlsných jazýčkách natahující se suroviny. Spousta z nás si napsala dlouhé listy, jako novoroční předsevzetí, s čím chtějí už konečně přestat, čemu se naopak začnou věnovat a tak dále.

Tento článek jsem nazval známým pořekadlem „Jak na Nový rok, tak po celý rok“, avšak víte všichni, jak to chodí. Spousta z nás skončí v lednu a jen pouhé desítky se dostanou až do prosince, spokojení sami se sebou a odhodlaní pokračovat dál. Kde vězí háček? Pokud chcete s něčím začít, s čímkoliv, tak nečekejte. Přeci nepotřebujete Nový rok, pondělí, další týden, ráno, abyste začali s něčím, co vás láká a co si přejete. Začněte hned! Rád bych tedy výše zmíněné pořekadlo použil, protože máme začátek roku, těžká bříška, výčitky svědomí a mnoho „Tento rok bude jiný…“ a pojďme se společně, postupně podívat na to, jak začít a odlehčit organismu i mysli.

Začněme organismem samotným. Asi každý z nás v průběhu svého života vyzkoušel zajímavou „detoxikační kůru“, nejlépe na doporučení velmi slavné celebrity. Mohl bych psát velmi dlouho, když bych se rozhodl o rozepsání všech druhů možných kůr, které nám slibují famózní výsledky rychlostí blesku. Je důležité uvědomit si, že tyto kůry zpravidla vynechávají určité potraviny nebo celé skupiny potravin a ať se to na první pohled zdá dobré a funguje (wau…2 kg za týden), na konci přichází to, čeho se všichni z nás bojí – únava, vyčerpání, všechna ztracená kila jsou nazpět, možná i více. Ptáte se proč? Protože tyto metody, kdy vyřadíte jednu nebo více potravin vedou k poklesu činnosti organismu, který rozezvučí varovné světýlko „Pozor, něco se děje, musíme zařadit zpátečku“ a pak, když tuto kůru skončíte, tak si nahromadí všechno, ale opravdu všechno! na později. Jen pro případ, „Co kdyby dostal/a zase tenhle strašný nebo ještě horší nápad?!“

Co vlastně znamená slovo detoxikace? Ve slovníku pravděpodobně najdete tuto nebo podobnou definici. Detoxikace znamená odstranění jedovatých látek. Jak? Především tak, nechat vaše tělo odpočinout, načerpat novou energii a mít váš pravidelný program. Tím programem může být cokoliv, jak časy jednotlivých jídel, tak skladba jednotlivých chodů a mnohé další. Každému vyhovuje něco jiného, jen je potřeba to najít a hlavně se neporovnávat s ostatními a nezpůsobit si problémy při cestě přiblížit se někomu. Vy jste originál, tak na to prosím nezapomínejte. Také mějte na paměti dostatek spánku, pravidelnou denní dávku vitamínů, dostatečný pitný režim, který se bude skládat převážně z čisté filtrované vody, čas jen pro vás a co dalšího můžete vyzkoušet a podpořit tím tak proces detoxikace?

Tělové svíce. Ano, slyšíte správně. Můžete použít svíčku různých velikostí. Výběr velikosti bych volil dle věku a také dle vašeho dosavadního životního stylu a místa kde chce svíce aplikovat. Určitě by se však mělo jednat o tělovou TURBO svíčku. Místa, na která můžete svíčku pro detoxifikaci organismu aplikovat jsou různá – doporučuje se střed dlaně ruky, protože ruka je pro mnohé nejvíce dostupná a též příjemná. Pokud budeme svíčku aplikovat na dlaň ruky, nezapomeneme střídat levou a pravou stranu. Pro více informací kam svíčku aplikovat a jak často klikněte zde: www.teloveausnisvice.cz/telove-svice . No a jak jsem na začátku zmínil, chceme odlehčit jak tělu, tak i mysli. Pokud na cestě detoxikace vašeho těla budete dělat pouze to, co vy sami chcete, co je vám příjemné a co vám prostě stručně a jednoduše „sedí“, tak se budete cítit báječně i po mentální stránce.