Rád bych Vám touto cestou představil jednu z dalších metod alternativní medicíny, při které se využívají akupresurní body na těle. Kromě toho, že se metodu můžete naučit sami, můžete na jakýkoli bod využít také tělové svíce se zaměřením na daný problém.

Co je na metodě nejlepší? Kromě toho, že dokáže pomoci při běžných obtížích, je skvělým pomocníkem i při chronických onemocnění. Metoda Su Jok se obejde bez jakékoli chemie.

Přesto, že vyžaduje znalosti terapeuta, může se ji naučit každý, kdo má zájem lépe poznat své tělo a má touhu pomáhat ostatním. V neposlední řadě jde o další komplexní přístup, který bere člověka jako součást přírody a neodděluje jednotlivé orgány od podstaty. Při řešení zohledňuje mentální, duševní a fyzickou stránku člověka.

 

Metoda stojí za člověkem jménem Park Jae Woo. Jihokorejský vědec doslova vytáhl ty nejefektivnější metody léčby a spojil je dohromady v ucelený soubor. Su Jok je tedy spojením egyptské, čínské a indické medicíny v souladu se všemi vědeckými zákonitostmi západu.

 

Su Jok je odvozen od myšlenky, že všechny naše orgány se zobrazují v bodech na ruce (su) i noze (jok). Díky tomu lze tyto body stimulovat a ovlivňovat části těla a orgánů bez toho, aniž bychom zasahovali přímo do rány nebo extrémního místa bolesti. Na postižené místo se na ruce či noze vyvine určitý tlak, díky němuž dojde na orgánu k uvolnění energie a bolesti.

Fantastické na těchto metodách je právě, to, že dokáží pomoci již během několika chvil – doslova minut u určitých případů. Lékaři mohou místo chirurgických operací použít jehličku a rozbít ledvinové kameny, skrze Vaši dlaň či chodidlo. Zázrak? Kdepak, Matka příroda a její důmyslnost a dokonalost.

 

Co je třeba znát? Přesné rozmístění jednotlivých orgánů. Když si pomyslně rozdělíme lidské tělo na části získáme hlavu, trup a 4 končetiny. Systém dělení na ruku perfektně sedí, každý prst zobrazuje určitou končetinu a palec hlavu s trupem. Pokud se tento mini systém těla naučíme, stačí nám již tenká zakulacená tyčinka a trpělivost a odvaha terapeuta, který ví, kde hledat příčinu bolesti.

 

Následná léčba probíhá pomocí tlakových masáží. K ní se využívají i přírodní semena a klíčky. Velmi vhodné jsou fazole, hrách, kukuřice apod. Kromě výborného tlakového účinku v sobě nesou i svou biologickou informaci, která případu napomáhá.

Velmi oblíbenou metodou zůstává působení magnetického pole za využití magnetických oválných tyčinek. Účinnou metodou je také působení chladu a tepla podle toho, kterou z energií místo právě potřebuje, respektive je v nedostatku. Můžeme se setkat i s barvo-léčbou, kdy se barvy využívají k ovlivnění vlastností orgánu a podpoře jeho nevyvážené energie.

 

Já při aplikaci svící kombinuji poznatky jak z tradiční akupresury, tak metody Su Jok a dalších. Je to nezbytný pomocník, který nám pomůže urychlit cestu k trvalému zdraví.