Život je jedna velká změna. Nic nezůstane stejné, všechno se mění. Každý z nás minimálně jednou v životě zažil změnu. Něco jsme měli, zvykli jsme si na to a pak jsme o to přišli, aniž by se nás kdokoli zeptal na náš názor či souhlas. Ať to byla milovaná osoba, první láska, pejsek, zaměstnání, kamarád, oblíbený plyšák. Může se jednat o různé (odlišné) věci, ale ten princip je stejný.

O čem si dnes povíme konkrétně?

Změny jsou v našem životě důležité. Například: pokud by každý den byl do nejmenších detailů stejný, tak bychom se nudili a byli otrávení. V tomto hledisku se musíme naučit rozlišovat.

Brát změny takové, jaké jsou; neodmítat je a přistupovat k nim jako k našim výzvám.

Pokud je něco stejné např.: každé ráno snídáme ovesné vločky s ovocem, je potřeba vědět a vidět jako kdybychom je jedli poprvé. Ptáte se proč? To je jednoduché. Každý den děláme stejné opakující se činnosti a je potřeba brát je jako nové, plně se soustředit a přistupovat k nim, jako když bychom kávu vařili poprvé, jako když si čistíme zuby poprvé a mnoho dalších každodenních triviálních činností. Přijdu vám jako blázen? Nesouhlasíte se mnou? To je naprosto v pořádku, můžete. Zkuste sami a uvidíte, zda je toto pravda nebo ne. Protože pokud opravdu vařím vodu na čaj, soustředím se jen na tuto činnost, kdy si připravím hrneček, pytlíček oblíbeného čaje, který pak zaliji horkou vodou a nebudu přitom myslet na to, co si asi dám k obědu nebo že si musím umýt vlasy před odchodem do práce, tak se nemůže stát a nestane, že se např. poliji horkou vodou, zapomenu zapnout konvici a budu zdlouhavě čekat na horkou vodu. Pokud jsme skutečně tady, neděláme chyby, nedějí se „domácí katastrofy“, protože máme danou situaci pod kontrolou. Toť vše ke „stejnostem“

Stejnosti a změny spolu souvisí, pokud budu každou chvilku brát jako novou a tudíž se na ní plně soustředit. Nebude mi smutno. Nebudu mít myšlenky, že jsem o něco přišel, něco propásl.

Berme každou změnu jako novou výzvu, prozkoumejme ji, najděte na ní to nejlepší pro Vás samotné.