Vybočené prsty nebo odborně řečeno haluxy. Jedná se o nepříjemnou vadu chodidel, kdy vazy, šlachy a kloubní pouzdra nefungují jak by měli. Tato deformace postihuje převážně ženy. Nejčastěji se deformace projeví při špatném zvolení obuvi.

Vysoké podpatky a úzká špička jsou zaručenou cestou k bolesti. Palec tlačí na ostatní prsty a kloub začne pomalu vybočovat. Vytvoří se bolestivé místo které je stále citlivější.

Stav zhoršuje nadváha a nahromaděná kyselina močová v kloubech. Operace nám problém nevyřeší a to z prostého důvodu. Haluxy se načnou tvořit znovu. Nehledě na extrémně dlouho rekonvalescenci, která se může protáhnout i na půl roku.

Je úžasné, že se v dnešní době rozmohl trend tzv. „naboso“. Vznikají firmy, které dávají důraz na přirozenou chůzi v botách, která navíc vypadá velmi elegantně a moderně.

V běžné obuvi, kde necítíme kontakt s povrchem země je naše ploska nohy doslova roztříštěná o tvrdou podrážku. V lodičkách a úzkých botách je zase extrémně sevřená a kromě ničení stability dochází i k trvalým deformacím prstů.  Jako první pomoc může přijít vhod korektor na prsty. Díky tomu drží palce rovně a v bosé obuvi tak dochází k přirozené chůzi. Palec, který byl doteď doslova „mrtvý“ začne opět plnit svou funkci a pracovat jak má. Opravuje se stabilita těla a mimo jiné nás mohou například přestat bolet záda.

Pokud jste se rozhodli dát své prsty do své původní polohy, pomůže Vám od bolesti svíce velikosti S. V postiženém kloubu může vznikat zánět a kůže a okolí prstu je velmi citlivé. Svíce Vám pomůže od akutní bolesti a ve Vašich nových „bosobotkách“ se Vám tak bude chodit s větší úlevou.