Ano, na tom si velice zakládám. Používám pro výrobu svící plátýnko, včelí vosk a kurkumu.

 

Jaký je rozdíl mezi parafínem a včelím voskem?

Parafín je ropný produkt, který se pro výrobu svící upravuje různými chemickými procesy bělení atd. Nejedná se o ekologickou záležitost, maximálně tak pro Vaši peněženku. Do některých svící se navíc přidávají vonná aromata, která při zapálení uvolňují další nebezpečné látky jako je formaldehyd.

Pokud se tedy bavíme o alternativní pomoci při potížích, nemůžeme dále počítat s parafínovými svícemi.

 

Já používám čistě včelí vosk. Jedná se o surovinu vyrobenou vosko-tvornou žlázou dělnic. Nové plásty tzv. panenské, kde matka ještě nezakladla jsou bílé nebo bílo-žluté. Po čase vosk tmavne i třeba díky pylu. Při síle 4mm jej můžeme ohnout přes hranu stolu, aniž by se zlomil, což s parafínem nejde.

 

Do výroby přidávám kurkumu. Kurkuma je staré Ayurvédské a tedy Indické koření. Používá se v hojné míře právě díky svým ozdravným účinkům. V Ayurvédě se kurkumě přezdívá Zlatá bohyně. A ne nadarmo. Kromě toho že napomáhá kráse a podporuje dlouhověkost je hlavním pomocníkem při správném zažívání. Pomáhá vstřebávat živiny a detoxikuje potravu od bakterií. Napomáhá při hojení, čistí odumřelou tkáň a pomáhá růstu nových buněk. Zároveň podporuje činnost jater a srdce. Výborně pomáhá při kožních potíží.

 

V neposlední řadě obsahují svíce můj obrovský kopec lásky a víry v uzdravení. A to už stojí za zkoušku :-)