Cesta k trvalému štěstí . . .

Už jste někdy viděli šťastného člověka, který by neměl co na práci? Já ne :-D A proto mě baví jít z akce do akce. Víte, ono štěstí a radost nepadá z nebe jako kapky deště. Ono se tvoří. Pokud totiž netvoříme my, nemůže přijít ani štěstí.

Často slýcháváme abychom se radovali z maličkostí. Je to pravda, leč jsou životní situace, kdy se to takzvaně lehce říká, ale hůře provádí. Lidé jsou dlouhodobě nespokojeni, až často nevědí, kde jejich nespokojenost začala. Neříkám, že je jednoduché dělat rozhodnutí bez vlivu názorů ostatních. Na druhou stranu, za svůj život jsme zodpovědní jen my sami. Vzdávání se odpovědnosti za své činy vede ke svázání vašich rukou, schopností a tedy i možnosti dosáhnout štěstí a radosti.

Zkuste v sobě najít sílu a projděte si ve svých myšlenkách události, kdy Vás někdo naštval, urazil nebo zbytečně opomíjel. V jednu chvíli jste v kůži člověka, který Vám ublížil a v druhém okamžiku jste to zase vy. Budete přeskakovat z jedné osoby do druhé. Je to nepříjemné a mohou Vás provázet pocity úzkosti i vzteku. Bolela Vás tenkrát hlava? Je možné, že si vše prožijete znovu, jako byste tam byli právě teď. Bez ohledu na to, jaký byl záměr druhé osoby, kdo si ve finále odnesl ten nepříjemný pocit? Ano byli jste to vy. Kdo měl tedy problém? Ne on/ona, ani nic mezi Vámi, problém jste měli vy. Přichází tedy otázka: „Proč trápíte sami sebe, když Vás do takových emocí nikdo nenutil“? Odpovědí, respektive řešením je zvládání takové situace. Konfrontace životních momentů, které v nás vyvolávají nesmyslné pocity a emoce. Pokud bychom se do podrobna podívali co Vás naštvalo, pravděpodobně by to nebyl fakt, že Vám šéf zkritizoval odvedenou práci, že se s Vámi přítel/přítelkyně nepohodli a nesouhlasili s Vaším názorem. Dost možná jste se jen dostali do situace, která až velmi blízce připomíná nějakou jinou, vážnější.

Každý jsme jiný a máme jiné zkušenosti. Ale všichni máme jedno společné. Až moc často operujeme na základě pár negativních situací, které se v našem životě událi.  Asi tím nejběžnějším je, když Vás rozčílí slovo, věta, kterou Vám říkala třeba Vaše maminka, když se zlobila, že nejsou hotové úkoly nebo uklizený pokojíček. Asi se teď musíte usmívat. Jsem si jistý, že jste si právě vzpomněli na nějakou  vtipnou připomínku z Vašeho dětství/mládí. Pokud víte, co za situace Vás jednoduše řečeno „startuje“, můžete s tím začít pracovat. Uvědomění si takového okamžiku může v pravou chvíli zabránit nedorozumění. Lidé jsou ve směs dobří a mají dobré úmysly. Z toho důvodu je zbytečné nechat prostor Vaší emocionálně rudé fantazii a dát zelenou příjemným pocitům.

V takové chvíli začnete přebírat zodpovědnost za své jednání. Dostanete se do pozice, kdy budete věci tvořit, nedovolíte, aby se děli jen tak, nebo jak si přejí ostatní. Vaše sebevědomí poroste do nebeských výšin a víte co se ukrývá tak vysoko? Tam je hormon štěstí :-) Záplava serotoninu zaplaví vaše srdce i duši.  Radost je krásná v tom, že otvírá dveře další radosti. Jedna za druhou přichází do Vašeho života. Práce Vám jde dobře od ruky a Vaše vztahy s okolím jsou jedna radost. Převezmete kontrolu nad svým životem a buďte konečně šťastní. Je to lék na dlouhodobou spokojenost :-)