Ganga – posvátná řeka, která smyje hříchy smrtelníků. Už staří Indové znali důležitost očistných koupelí. Jejich tradice přetrvává staletími a tak není výjimkou, že se na tento svátek sejde až miliony lidí, kteří se chtějí v Ganze očistit. Můžete vidět doslova mraveniště, překypující barvami, která se hrnou do vody a až po hlavu se potápí ve vodě. Evropanovi se může zdát tento rituál nehygienický. Vždyť voda je špinavá a kalná. Indové to však vidí jinak, protože Gangu vnímají jakou samotnou svatost, nemá zde význam hygiena ve smyslu fyzična ale duchovna. V Ganze život vzniká i zaniká. Je to posvátná matka.

My v Čechách sice nemáme posvátnou Gangu, ale to neznamená, že bychom se těchto očistných rituálů nemohli zúčastnit. Jen si to představte. Voda je dar, je to samotný tvořitel života. Voda v sobě ukrývá emoce a záznam minulosti.

Japonský vědec Masuru Emoto dokázal vyfotografovat mikroskopické krystalky vody. Zjistil, že vibrační energie působí stejně tak na člověka jako na vodu a vše ostatní živé. Pokud je vodě dávána pozitivní energie, zájem a obdiv, její krystalky doslova rostou do krásy stejně, když řeknete žene Miluji Tě. A zákon funguje i naopak. Hanlivá slova, ignorace nebo třeba heavymetalová hudba dělá z vody roztříštěné a neuspořádané krystaly.

Měli bychom tedy k vodě přistupovat s úctou. Stejná energie, kterou vyšleme, se nám i vrátí.

Byli jste někdy na horách, kde zurčil potůček s křišťálově čistou vodou? Takové nádheře se nejde ubránit. Jedna z těchto podívaných je k vidění například, když slézáte ze Sněžky skrze Obří důl. Voda běží po kameni, spadá ze stráni na mokré dřevo a spěchá dál do údolí. Napít se z takové vody vyžaduje určité povolení mezi Vámi a vodou. V tu chvíli uzavíráte smlouvu s matku přírodou, že ji budete ochraňovat a milovat.

Při koupeli ve vodě je dobré myslet na to, jak z Vašeho těla odchází nečistoty spojené s Vašim duševním zdravím. Všechny negativní emoce se rozpouští a odchází s proudící vodou pryč. Vaše energetické pole se začíná regenerovat. Vaše mysl relaxuje, Váš duch čerpá sílu a energii.

Chápu, že každý z nás nemá tu možnost jít si jednou za čas odpočinout do přírodního jezírka, ani naše podnebí tomu bohužel nepřispívá. Dopřejme si ale trochu klidu a vytvořme si z koupelny malé domácí lázně. Můžete si připravit vlastní sůl do koupele pomocí soli z mrtvého moře, esenciálních olejů, bylinek nebo třeba květů růže či levandule, která umí výborně harmonizovat a pomoc od bolesti hlavy. Zapalte svíčky a ponořte se do světa očistné relaxace.