Proč mě ignoruje? Jak mi to mohl udělat? Chová se jak blázen. Nechápu lidi kolem sebe. Lidé mi nerozumí. Mám pocit, že mi chce jen uškodit. Nemám rád svou práci. Nemám rád to či ono… Ano lidské emoce jsou velmi křehké. Lidský mozek velmi rychlý a často dělá unáhlené závěry.

Prostředí nám neustále přináší situace k řešení, život nás nenechá v klidu. Je na nás zda je budeme vnímat jako překážky nebo příležitosti.

Každá taková chvíle nás může emočně negativně ovlivnit. Samozřejmě, šéf Vám nechce přidat, přesto že pracujete stále víc. Stejná emoce, kterou vysílá vaše podvědomí se Vám bude i vracet.  Jak říká staré učení Ho’oponopono: „To, co se Vám v životě stane, není vaše vina, ale vaše zodpovědnost.

Ať už někdo „ublíží“ Vám, nebo Vy sami sobě. Je to jen Vaše zodpovědnost.  Pokud jste schopni převzít maximální zodpovědnost za vše, co se kolem Vás děje, budete mít šťastnější život.

Míru zodpovědnosti můžete vidět všude kolem sebe, stačí se jen rozhlédnout. Pokud někdo někomu na veřejnosti ubližuje, sledujte jak se lidské pohledy odklání. Lidé nechtějí zasahovat do nepříjemných situací, sobecky se bojí sami o sebe. Jistě znáte dogma: Starej se sám o sebe…no panečku to bychom to daleko nedotáhli, kdybychom se tím všichni řídili.

Převzít zodpovědnost v plné míře, znamená nebýt efektem ale činit efekt. Vše se Vás v tu chvíli týká. A vše můžete ovlivnit. Nikdo z nás přeci nechce být ovládán, chce být svobodný. A cesta ke svobodě vede jak již víte, skrze zodpovědnost.

Díky Havajské technice Ho’oponopono je dosažení zodpovědnosti snadné. Jednoduchá slova, která doslova mění svět: Omlouvám se, Prosím, odpusť mi, Miluji Tě, Děkuji Ti. Přijímáte problémy, souhlasíte že existují a že je budete řešit, přijímáte pravdu, odpouštíte ostatním i sami sobě.

Podívejte se ráno do zrcadla a řekněte si, zda jste se vůči sobě nedopustili nějakých křivd. Říkali jste si snad, že nejste hezcí?, Hubení?, Úspěšní?, Bohatí? ODPUSTTE SI a změňte to. S vnitřní křivdou to nepůjde. Mějte se rádi, přátelé :-)