Pijte vodu a nepijte rum

Asi každý víme, že bychom měli vypít něco kolem 2 litrů vody denně. Přesněji řečeno na každých 15 kg váhy asi 0,5l – 0,7 litru vody.

No je to trochu problém ve společnosti, kde pivo je nejoblíbenější nápoj a stojí méně než voda. Další úskalí je, že lidem voda z nějakého důvodu “nechutná” a tak se ji snaží míchat se slazenými sirupy.

Vodu většina z nás podceňuje hlavně po ránu a v dopoledních hodinách, kdy je nejdůležitější. Kromě toho, že voda přibližně kolem 40° C urychlí ranní hygienu, nastartuje metabolismus mnohem rychleji než studená voda. Pomůže odstranit z těla rychleji škodlivé látky a my se budeme cítit mnohem víc svěží.

Lidské tělo je převážně složeno z vody. Jsme taková chodící louže J S věkem klesá a to z 80% až na cca 50%. I proto je tak důležité, aby lidé ve stáří nezapomínali pít. Předejdou tak stavům malátnosti.

Protože je součástí skoro všech buněk, může se při jejím nedostatku dostavit špatná funkce mozku, oslabenost ve svalech a celková špatná látková výměna. Lymfatický systém se zpomalí a detoxikace našeho těla začíná chřadnout.

V letním období naopak pomáhá při ochlazování těla. A ze zkušenosti – kdo nepije prudí, tak nepruďte a pijte vodu.

No jo, ale není voda, jako voda. Balená voda v PET lahvi do sebe absorbuje škodlivé látky z lahve. Obsahuje pak různé fenoly, které jsou jedovaté pro tělo. Může se stát, že dříve kvalitní voda je naplněna do lahví s měkkým plastem, které z ní mohou udělat pro tělo toxickou, aniž bychom cokoli tušili.

Voda z našeho potrubí zas může obsahovat těžké kovy, různé druhy mikroorganismů a v neposlední řadě chlor. Chlor je ve své podstatě plyn obsažený ve vodě. Pokud necháme vodu cca 10 min odstát, chlór se z vody vypaří.  Nečistoty se usazují v těle a vrství ve formě ledvinových kamínků.

Vodu můžeme pročistit různými způsoby ale tím nejkvalitnějším a bohužel asi i  nejdražším je reverzní osmóza. Umožní odstranění tak malých částic, jako jsou ionty.

Abychom pitným režimem podpořili zdraví našeho těla, není vůbec na škodu použít svíce se zaměřením na lymfatický systém. Stačí najít akupunkturní bod na ruce. Velmi dobře nám svíce pomohou jako podpora odstranění ledvinových kamenů.