MĚSÍC ÚNOR a onemocnění u dětí aneb tělové svíce ku zdraví

Únor – nejkratší měsíc v roce. Podle západního pohledu na svět bychom mohli mít pocit, že máme málo času, že se vše zrychluje a my ze sebe „musíme“ vydat o to větší výkon. Vynakládáme energii, která se nám nestíhá vracet. Inu, pojďme zapomenout na naše vžité předsudky a podívejme se na toto relativní vnímání času jinak.

Dle tradiční čínské medicíny je měsíc únor měsícem ledvin. V našich ledvinách je naše životní energie. Byla nám „dána“ při příchodu na svět a nejde ji navýšit ani vrátit. Našim úkolem je hospodařit s ní natolik uváženě, abychom se dožili vysokého věku a prožili kvalitní život. Ledviny zároveň dávají energii i všem ostatním orgánům, proto je třeba jejich péči nepodceňovat.

Z pohledu stravy nám ve snažení pomohou „zahřívací“ potraviny. Různé druhy luštěnin jako je pohanka, kvašená zelenina, masové vývary a z koření například kurkuma.

Kurkuma má vynikající ozdravné účinky a neměli bychom ji ze stravy vynechávat. Má své místo i v odstraňování zánětů a to je i jeden důvodů, proč je obsažena v každé svíci, kterou sám vyrobím.

Ať už v tomto období trpíte nějakými nemocemi, nezapomínejte se při pálení svící soustředit i na vaše ledviny. Věřte, že se Vám za to vaše tělo odvděčí.