,,Za vše, co jsem nebo čím se domnívám, že jsem, vděčím své matce.“

Abraham Lincoln

 

Den matek, jeden jediný den, kdy svým maminkám vzdáváme úctu. Úctu k jejich síle, něžnosti, citu a trpělivosti. Pravdou je, že bychom si jejich statečných činů a rozhodnutí měli vážit každičký den. Proč?

 

  • Dala mi život. Bez jejího rozhodnutí bych zde jednoduše nebyl. Nemohl bych mít nyní milovanou ženu, děti a nemohl bych se na tuto životní radost dívat. V neposlední řadě bych nemohl vyrábět své přírodní svíce a pomáhat lidem v dobách, kdy je trápí bolest. J
  • Poskytla mi dar spojení. Spojení s jejím myšlením, emocemi, s její duší. Nosila mě ve svém lůně a předávala veškeré emoční cítění. Díky ní si uvědomuji, jak důležitá je láska. Jsem rád, že jsem skrze ni pochopil, že člověk není myslící zvíře, že je něco mnohem víc, že je duchem-duší.
  • Vychovala mě, měla se mnou trpělivost při každém domácím úkolu i raubířském průšvihu. Když si jen vzpomenu na ty rozbitá kolena, zničené kalhoty … v tu chvíli si říkám, že je moje maminka svatá.
  • Dala mi krásný vzor, vzor jak se chovat k ženě. Jen díky ní jsem schopen milovat a ctít svou vlastní ženu.

 

Poděkujte Vašim maminkám, dělejte to častěji než jen jednou za rok. Jsou to jediné duše, které Vás budou milovat za každé situace – a bezpodmínečně.